2020/2021

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Opus 2021 w Krakowie

Oliwia Wantulok – z klasy fletu pani Teresy Zięby-Janasik zajęła III MIEJSCE.
Oliwii akompaniowała pani Zuzanna Pradela.

Eliza Gaśklasa skrzypiec pani Agnieszki Durlow otrzymała WYRÓŻNIENIE. Elizie towarzyszył przy fortepianie pan Witold Pieńkowski.

Serdecznie gratulujemy !!!


MAJA PYŚK – uczennica drugiego roku klasy akordeonu pana dr Marcina Jabłońskiego na Międzynarodowym Konkursie „Czech Accordion Online Competition” zdobyła SREBRNY MEDAL w kategorii CHILDREN II.

Gratulujemy sukcesu Mai i panu Marcinowi życząc dalszych osiągnięć !


IGOR WAWRZACZ – saksofonista z klasy pana Marcina Majchera (filia w Wiśle) otrzymał WYRÓŻNIENIE na II Ogólnopolskim Konkursie Online „Buskie Konfrontacje Saksofonowe”. Dyplom otrzymał też pan Marcin Majcher za wzorowe przygotowanie ucznia oraz pani Zuzanna Pradela za wyróżniający akompaniament.
Gratulujemy całemu zespołowi życząc dalszych sukcesów !!!


MATYLDA KOŁEK – flecistka z klasy pani Katarzyny Popek zajęła III MIEJSCE na XIX Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


DANIEL WARSIŃSKIuczeń klasy dyplomowej w klasie puzonu pana Andrzeja Piekorza otrzymał WYRÓŻNIENIE na OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MUZYCZNYM CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ, pan Andrzej Piekorz otrzymał też DYPLOM DYREKTORA CEA za wyróżniające przygotowanie ucznia.  Serdecznie gratulujemy!


ZOSIA KRASZEWSKA – uczennica pierwszej klasy  I stopnia – klasa skrzypiec pani Barbary Litwiniuk – uzyskała nagrodę III stopnia
na XXI Sokołowskim Konkursie Kultury Muzycznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów młodej skrzypaczce !


Maja Pyśk z klasy akordeonu pana dr Marcina Jabłońskiego zajęła I MIEJSCE w WORLD OPEN MUSIC COMPETITION w Belgradzie.
Maja uczy się na gry na akordeonie drugi rok.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!


ELIZA GAŚ – uczennica klasy skrzypiec pani Agnieszki Durlow otrzymała WYRÓŻNIENIE
na IV Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów,  kontrabasistów, gitarzystów oraz zespołów kameralnych w ramach Festiwalu w BAROKOWYM STYLU.

Gratulujemy !


NASI PIANIŚCI LAUREATAMI KONKURSU –
III ELBLĄSKI KONKURS PIANISTYCZNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo sympatyczne MIŚKI dla LAUREATÓW , aż chce się ćwiczyć ! Gratulujemy Emilii Waliczek, Janowi Teper, Weronice Kluz oraz paniom, które uczniów przygotowały: pani Marta Kowalczyk-Podsiadły i pani Michalina Danecka.


Antonina Kraszewska, uczennica naszej szkoły, wygrała konkurs muzyczny  „Novakid’s MusicKid” zorganizowany przez krakowską szkołę językową.
W nagrodę Tosia nagra piosenkę ze znanym polskim kompozytorem i dyrygentem – Piotrem Rubikiem w profesjonalnym studio nagrań w Warszawie.
Bardzo cieszymy się z sukcesu Tosi, serdecznie gratulujemy i życzymy wielu inspiracji do dalszej pracy.


 Maria Żebrok – uczennica w klasie altówki pani Jolanty Brandys zajęła
III MIEJSCE w I grupie
na 3 Ogólnopolskich Przesłuchaniach Altówkowych (edycja online) w Poznaniu.
Sukces jest tym większy, że Marysia uczy się w drugiej klasie szkoły muzycznej pierwszego stopnia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


Eliza Gaś – uczennica w klasie skrzypiec pani Agnieszki Durlow wzięła udział
w V Ogólnopolskim Konkursie dla Skrzypków, Altowiolistów, Wiolonczelistów i Kontrabasistów organizowanym w ramach Festiwalu FORTE w Poznaniu, otrzymując WYRÓŻNIENIE.
Konkurs odbył się w formie zdalnej.

Eliza jest uczennicą klasy I/II st. Akompaniował skrzypaczce pan Witold Pieńkowski.

Serdecznie gratulujemy !!!


Festiwal "Chopin i jego Europa" Dwunasta edycja międzyszkolnego konkursu, którego organizatorem była w tym roku Szkoła Muzyczna I i II st. w Gliwicach, została przeprowadzona w sposób zdalny, a bohaterem był FRYDERYK CHOPIN. Nietypowe warunki nie przeszkodziły uczniom naszej szkoły wspaniale się zaprezentować,
ponieważ aż pięcioro z nich zostało laureatami konkursu.
Ogromny sukces osiągnęli uczniowie filii w Wiśle
przygotowani przez panią Ewę Wigezzi – Skałka:

I MIEJSCE – KAMIL PODŻORSKI 
klasa 5/c-6

II MIEJSCE – ALEKSANDRA ŚWIERCZEK
klasa 4/c-4

II MIEJSCE – MAJA PLISZCZYŃSKA
klasa 5/c-6

III MIEJSCE – JUSTYNA PILCH
klasa 6/c-6

Laureatkę konkursu reprezentującą szkołę w Cieszynie
przygotowała pani Krystyna Pelucha:

WYRÓŻNIENIE – MARIA ŻEBROK
klasa 2/c-4

Laureatom i paniom nauczycielkom serdecznie gratulujemy !!!